МІСЦЕВУ ВЛАДУ ЗОБОВ’ЯЗАЛИ ПОВІДОМЛЯТИ ПРО ВИКЛИК ДО ВІЙСЬКОМАТУ

vijskovyj-kvytok-e1483099635128-600x400

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект №2985 “Про внесення змін до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”(щодо посилення гарантії дотримання законодавства України)”. За документ проголосувало 237 народних депутатів.

Законом передбачається покласти на органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від місця їх перебування в Україні і наявності в їх адміністративно-територіальних одиницях військових комісаріатів, обов’язок на вимогу комісаріатів повідомляти призовників і військовозобов’язаних про їх виклик в військкомати.

Крім цього була прийнята поправка нардепа Романа Пастуха, згідно з якою Нацполіція більше не буде залучатися до розшуку і доставки до військкоматів ухильників.

Також тепер житлово-експлуатаційні організації не зобов’язані будуть повідомляти призовників про виклик їх до військових комісаріатів, як і подавати відомості про призовників і військовозобов’язаних військовим комісаріатам, виконкомам місцевих рад, на які покладено ведення обліку призовників та військовозобов’язаних.

Місцеві органи влади і керівники установ повинні забезпечувати своєчасне прибуття за викликом військкомату, а також в 7-денний термін повідомляти районним (міським) військовим комісаріатам про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

Чинна редакція закону передбачає такий  для адміністративно-територіальних одиниць, де немає військових комісаріатів. Тепер кожна місцева влада буде розносити сповіщення в військкомати, а не тільки ті, які не мають військових комісаріатів

Posted on: Травень 19, 2017